Firma budująca tunele

AF-Konstrukcje to doświadczona i kompetentna firma budująca tunele. Mamy doświadczenie w realizacji zarówno dużych, jak i mniejszych projektów. Naszym partnerom proponujemy różnorodne rozwiązania, które będą odpowiednie dla każdego typu budowy. Zajmujemy się:

 • maszynowym drążeniem tuneli — metoda, która stosowana jest do budowy tuneli w trudnych warunkach geologicznych, konieczne jest wykorzystanie specjalistycznej maszyny TBM;
 • konwencjonalną budową tuneli — metoda wykorzystywana w przypadku budowy tuneli w skałach twardych i miększych oraz w mocno zwartych gruntach.

Budowa tuneli to skomplikowane przedsięwzięcie, które wymaga od wykonawców specjalistycznej wiedzy technicznej, umiejętności oraz zachowania precyzji.

Modernizacja i działania naprawcze

Każdy projekt budowy tunelu, bez względu na złożoność prac i wybraną metodę drążenia, stanowi wyzwanie, które trzeba odpowiednio rozplanować. Nie brakuje przypadków, gdzie mimo zachowania wszystkich zasad wykonawstwa i stosowania sprawdzonych technologii pojawiły się nieprzewidziane usterki. W takich sytuacjach nasza firma oferuje podjęcie działań naprawczych. Dodatkowe czynności mogą polegać m.in. na stabilizacji skał, uszczelnianiu skał, czy uszczelnianiu osłony tarczowej. Wszystkie nasze prace dążą do minimalizacji ryzyka uszkodzenia konstrukcji oraz wzmocnienia i przedłużenia trwałości tunelu.

Dlaczego my ?
 • Doświadczona kadra pracownicza

  Doświadczona kadra pracownicza

 • Sumienność,  odpowiedzialność  oraz pracowitość

  Sumienność,  odpowiedzialność  oraz pracowitość

 • Rozbudowana baza sprzętowa

  Rozbudowana baza sprzętowa

nasze realizacje